Krótka recenzja gry – Subnautica

Gdy podróż kosmiczna kończy się katastrofą, jedynym ratunkiem jest udanie się na najbliższą, zdatną do życia planetę. Tak też dzieje się w Subnautice, gdzie jako jedni z nielicznych ocalałych po katastrofie statku matki odnajdujemy się w nowych i nieznanych sobie realiach. Wodny świat jest pełen niebezpieczeństw i nigdy nie wiadomo, co kryją w sobie ciemne i nieraz mętne wody wielkiego oceanu.

Survival z fabułą

Subnautica to bardzo dobrze dopracowana gra survivalowa, gdzie zadaniem gracza jest nie tylko przetrwanie, ale także ucieczka z nieznanego sobie środowiska. W czasie rozgrywki odkrywamy także dopieszczoną i niezwykle ciekawą fabułę, która dość szybko daje nam nadzieję na powrót w rodzime strony i równie błyskawicznie ją nam odbiera.

Ocean marzeń

Wody w Subnautice to najważniejsze źródło pożywienia, ale i niezwykle niebezpieczne miejsce. Rozciągający się po horyzont ocean pozwala nam na budowę podwodnych baz, na wykorzystanie jego zasobów do ich budowy. Zaopatrza nas w najbardziej niezbędne surowce, po które często musimy wybierać się w coraz to bardziej niebezpieczne rejony.

Schematy technologiczne

Upadek statku matki i wielokrotne wybuchy na pokładzie spowodowały rozrzucenie na dnie oceanu wielu przydatnych schematów. Odnalezienie wszystkich zajmuje trochę czasu, a każdy z nich ma nam coś nowego do zaoferowania. Bez nich nie byłoby szansy na postęp technologiczny i na przystosowanie się do środowiska. Na zdobycie wyposażenia niezbędnego do głębokich podwodnych wojaży.

Podsumowanie

Subnautica to gra osadzona w pełny trójwymiarze z kamerą w widoku pierwszoosobowym. To udany projekt, który doczekał się już swojego następcy, a który niesie ze sobą wiele świeżości. To także survival jakich mało, szczegółowy, dopracowany i zmuszający nas do stałego poszukiwania surowców, ciągłego rozwoju, stałego poszukiwania pożywienia i tworzenia apteczek. To gra, która nie tylko urzeka możliwościami, jakie nam daje, ale także niezwykła fabularna opowieść, którą zdecydowanie warto poznać.