Stare gry: Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Przygoda pełna magii

W 2001 roku powstała pierwsza gra z serii Harry Potter. Chociaż znacząco się zestarzała, to nadal jest ciekawą pozycją. Co warto o niej wiedzieć?

Magia Hogwartu

Pierwsza część gry opowiada dobrze wszystkim znaną historię Harry’ego Pottera, który dowiedział się, że jest czarodziejem. Jego przygoda w fascynującym zamku pełna będzie zagadek, konfrontacji i nauki.

Mimo, że gra została wyprodukowana w 2001 roku i jej grafika jest co najmniej słaba, to wciąż ma w sobie „to coś”. Urzeka na każdym kroku i zachęca do dalszego zagłębiania się w historię młodego czarodzieja.

Lokacje są przyjemnie zaprojektowane, a chociaż postacie i sam Hogwart nie przypominają tego znanego z serii filmów, to mają swój urok.

Rozgrywka i mechanika gry

Harry Potter i Kamień Filozoficzny w znacznej mierze został zaprojektowany pod kątem młodszych odbiorców. W związku z tym sterowanie jest bardzo intuicyjne, a sama gra nie stanowi większego wyzwania.

Zajęcia z różnorodnych zaklęć polegają na narysowaniu myszą odpowiedniego wzoru (po śladach pojawiających się na ekranie). Tak ukończone zadanie pozwala w przyszłości otwierać zamki czy chronić się przed ofensywnymi zaklęciami przeciwników.

Podczas gry warto także zaglądać w rozmaite zakątki w poszukiwaniu rozmaitych przedmiotów i znajdziek. Przechodzenie kolejnych etapów skupia się przeważnie na 4 aspektach:
– przeszkodach fizycznych
– puzzlach
– skradaniu
– konfrontacji

Poza samym Hogwartem gracz będzie mógł również wybrać się do Zakazanego Lasu, chatki Hagrida, a także na boisko Quidditcha. To właśnie tam Harry Potter zostanie szukającym i będzie brał udział w meczach. Złapanie Złotego Znicza nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać!

Świetny sposób na spędzenie wolnego czasu

W grze dostępnych jest około 20 postaci znanych z książek o Harrym Potterze, chociaż sterować można jedynie głównym bohaterem. Klimatyczna muzyczka i przyjemna atmosfera panująca w Hogwarcie sprawia, że do gry chętnie się powraca nawet po długich latach, a sama rozgrywka potrafi przysporzyć wielu emocji.

1 thought on “Stare gry: Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Przygoda pełna magii

  1. Nie lada gratka dla fanów Harrego Pottera! Gra zdecydowanie ma potencjał.

Comments are closed.