Lista 5 wciągających gier w konwencji horroru i 2 łagodniejsze tytuły

Długie zimowe wieczory zachęcają do spędzenia przyjemnych chwil przy komputerze. Doskonałym sposobem będzie zanurzenie się w fascynującym świecie horroru, który przyprawi o szybsze bicie serca i wprawi w odpowiedni nastrój.

The Last of Us

Tytuł skradnie serca wszystkich fanów zombie, choć tutaj określani są oni mianem zarażonych. W postapokaliptycznym świecie, w którym pandemia zdziesiątkowała ludzkość i sprawiła, że nieumarli krążą po ziemi, Joel stracił kogoś bliskiego. Stary przemytnik stracił chęć do życia, ale ostatnia iskra nadziei rozpaliła się za sprawą młodej Ellie. Joe może odkupić swoje winy i odnaleźć nowy sens życia. Jego zadaniem jest teraz bezpieczne odeskortowanie dziewczyny na drugi koniec kraju. Będzie to emocjonująca podróż, pełna niebezpieczeństw i lęku. Nie tylko tego przed zarażonymi.

Resident Evil 2 Remake

Dość nowa odsłona popularnej gry z 1998 roku. Niemal każdy fan horrorów słyszał o serii Resident Evil. Wersja z 2019 roku to nie tylko poprawa grafiki, ale także mechaniki, balansu, pracy kamery oraz samej rozgrywki.
Gracz ma do wyboru dwie postacie, a ich wybór ma wpływ nie tylko na dostępne wyposażenie, wygląd i płeć bohatera, ale także na cały rozwój fabuły.

Resident Evil Village

Pozostając jeszcze w popularnej serii horrorów warto wspomnieć o kontynuacji przygód Ethana znanego z Resident Evil 7. Mężczyzna zdołał uporządkować swoje życie, odnaleźć spokój, a także ożenić się z piękną Mią, z którą ma córkę Rosemary. Problem pojawia się w momencie gdy dziewczynka zostaje porwana, a Chris Redfield porywa Ethana i zabiera go do nieznanej wioski w Europie. Teraz mężczyzna musi eksplorować nowe otoczenie, walczyć o przetrwanie, rozwiązywać zagadki i odkrywać sekrety mieszkańców. A wszystko to, aby odnaleźć i ocalić swoją córkę.

Alan Wake

Tytułowy bohater popadł w niemoc twórczą. Jest autorem, który od dwóch lat nie może stworzyć nowej powieści. Żona postanawia mu pomóc i odnaleźć spokój, a także wyciszyć się. W tym celu wyruszają do pięknej i kolorowej miejscowości. Szybko jednak okazuje się, że miejsce to pełne jest złych mocy, a ukochana Alana znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Autor musi teraz wyruszyć na poszukiwanie żony i odkryć tajemnice przeklętej wioski. Zupełnie jak w jego powieściach.
Alan Wake jest horrorem psychologicznym, który w znacznej mierze stawia na niepowtarzalny klimat, realizm i zabawę ze zmysłami gracza.

Darkest Dungeon

Wyjątkowy horror z oryginalną mechaniką. W ręce gracza trafia drużyna śmiałków, która musi przejść przez loch pełen pułapek, potworów i zagadek. Rozgrywka nie ogranicza się jednak do walk z upiorami i skradania w cieniu. Gracz musi zadbać o dobre samopoczucie bohaterów i ich poczucie bezpieczeństwa. Każdy z nich ma szeroką gamę ludzkich emocji, o które trzeba zadbać. Nie jest pożądane, aby uczestnicy wyprawy umarli na zawał serca spowodowany strachem, prawda?

Pumpkin Jack

Jeśli gracz lubi delikatny klimat horroru, ale nie chce zanurzyć się w przerażającą historię sprawiającą, że serce zaczyna bić jak oszalałe, to Pumpkin Jack będzie doskonałym wyborem. Jest to trójwymiarowa platformówka akcji, w której sterujemy tytułowym bohaterem, który został zesłany przez Diabła do Królestwa Nudy.
Czarodziej został wybrany przez ludzi, aby zdjął z ziemi świeżo nałożoną klątwę, która sprawdziła na świat przeróżne monstra. Niestety Diabeł jest zadowolony ze swojego dzieła i nie pozwoli pokrzyżować swoich planów. Czy Pumpkin Jack zdoła powstrzymać Czarodzieja przed uratowaniem ludzkości?

Little Nightmares II

Wciągająca platformówka 2,5D w konwencji horroru. W ręce gracza zostaje oddany chłopiec imieniem Mono, który wraz z przyjaciółką musi stawić czoła grozie miejsca wypaczonego przez transmisję nadawaną z Wyspy Sygnałowej. Rozgrywka polega na przeskakiwaniu kolejnych platform, unikaniu wzroku potworów oraz pułapek, pokonywaniu przeszkód oraz rozwiązywaniu logicznych zagadek środowiskowych.

1 thought on “Lista 5 wciągających gier w konwencji horroru i 2 łagodniejsze tytuły

  1. Nie jest to moja ulubiona kategoria gier, ale Alan Wake zapowiada się emocjonująco.

Comments are closed.