Jaka jest rzeczywista wielkość map w znanych grach z otwartym światem?

Otwarty świat w grach komputerowych stał się standardem ostatnich lat. Przemierzając lasy, prerie czy pustynie można zachwycać się pięknymi widokami i odkrywać kolejne sekrety starannie zaprojektowanych lokacji. Ale jakie są rzeczywiste wymiary wirtualnego świata w poszczególnych produkcjach?

Otwarty świat w grach komputerowych

Wiele produkcji oferuje otwarty świat, który gracz może przemierzać wedle własnej woli. Nie musi kierować się żadnymi wskazówkami, questami czy fabułą. Wystarczy ruszyć przed siebie i zdać się na los. W taki sposób często odnajduje się różnego rodzaju easter eggi, zadania poboczne czy innego typu urozmaicenia rozgrywki. Poniżej znajduje się lista popularnych gier oraz przybliżona wielkość ich świata podana w kilometrach kwadratowych.

Red Dead Redemption 2 (75 km2)

Czyli tytuł oferujący najlepiej oddany klimat Dzikiego Zachodu. Red Dead Redemption 2 to nie tylko znakomita fabuła, ale również niezwykle rozbudowany świat. Otwarta mapa pozwala na przemierzanie prerii pieszo lub konno, a całość zachwyca niezwykłymi widokami i losowymi zdarzeniami na szlaku. Oprócz dużej ilości pobocznych questów świat wykreowany w Red Dead Redemption 2 urzeka również pełnią życia oddaną nie tylko przez napotykanych podróżnych, ale również bogatą faunę i florę Dzikiego Zachodu.

Cyberpunk 2077 (110 km2)

Jedna z najgłośniejszych produkcji ostatnich lat, która pod względem otwartego świata wypada znakomicie. Ogromna przestrzeń pełna jest wyjątkowych wydarzeń, scenek sytuacyjnych i doskonale oddaje klimat gry. Chociaż pustkowia czy nawet wysypiska śmieci potrafią zrobić wrażenie, to jednak nic nie może równać się z wielopoziomowymi miastami pełnymi neonów, oryginalnych postaci i niezliczonych możliwości.

Dragon Age: Inkwizycja (116 km2)

Nieco starszy tytuł z 2014 roku. Produkcja RPG daje graczowi możliwość wkroczyć w niezwykle bogaty i bardzo rozbudowany otwarty świat pełen magii, pięknych widoków, fortece wznoszących się na szczytach górskich i bajecznie zielonych lasów. W Dragon Age: Inkwizycja już samo podróżowanie staje się czystą przyjemnością.

Grand Theft Auto V (126 km2)

Chociaż GTA: San Andreas lata temu zdawało się być rozbudowane i piękne, to GTA V potrafi wprawić w prawdziwe osłupienie. Rozbudowana metropolia Los Santos pozwala na długie godziny wędrówek czy jazdy samochodem, a to jeszcze nie jest wszystko. Wokół miasta znajdują się również liczne tereny wiejskie, góry oraz pustkowia pełne wyjątkowych widoków i interesujących ciekawostek czekających na odkrycie przez gracza.

Wiedźmin 3: Dziki Gon (217 km2)

Wyjątkowy klimat trzeciej części Wiedźmina jest doskonale ukazany w licznych lokacjach. Miasta, fortece, okoliczne bagna, rzeki, podziemne jeziora i jaskinie czy strzeliste szczyty górskie z gniazdami wyvern to dopiero początek przygody. Wiedźmin 3: Dziki Gon oferuje nad wyraz bogaty otwarty świat pełen dodatkowych aktywności, zadań, easter eggów i ciekawostek. Każdy gracz lubiący piękne widoki i odkrywanie sekretów zamieszczonych przez deweloperów gry znajdzie tu dla siebie zajęcie na naprawdę długie godziny.

Assassin’s Creed Odyssey (235 km2)

Ogrom mapy potrafi przytłoczyć nawet weteranów otwartych światów. Assassin’s Creed Odyssey oferuje niemal całą okolicę półwyspu greckiego. Dzięki zachowaniu odpowiedniej skali możliwe jest zawędrowanie na Kretę, Ateny, Spartę czy Macedonię. W świecie Assasin’s Creed Odyssey jest wręcz gęsto od pobocznych questów znajdujących się na gorących wyspach.

Przeczytaj również

1 thought on “Jaka jest rzeczywista wielkość map w znanych grach z otwartym światem?

  1. Jestem zaskoczony, że mapy są tak duże, grając miałem wrażenie, że przestrzeń jest bardziej ograniczona.

Comments are closed.